Felejtsd el a várandósság alatti rosszulléteket!
Egy-két ötlet, hogy a 9 hónap alatt elkerüld a rosszulléteket:
Reggeli rosszullét, hányinger:
A rosszullét, hányinger általában a reggeli órákban szokott jelentkezni, s általában a 12.hét végére megszűnik. Általában. Nekem a két lánykámmal ez a 20.hétig tartott, és nem csak reggel jelentkezett, hanem az egész napomat végigkísérte…
Mit tudsz ilyenkor tenni
Reggel, még az ágyból kikelés előtt, egyél egy pár falat kekszet, kétszersültet. Figyelj, hogy egyszerre ne egyél sokat, aranyszabály “a sokszor keveset”. A hűtött folyadék szívószállal kortyolgatva is sokat segít.
Hányás:
Segítségedre lesz szintén a hűtött folyadék kortyolgatása, és a “sokszor keveset” aranyszabály. Fontos, hogy ha hánysz, sokat igyál, ellenkező esetben könnyen kiszáradhatsz. Javaslom, hogy használd ki a citromfűtea nyugtató hatását, a B6 vitamin pedig rendkívül jó hányinger csillapító.
Gyomorsav-probléma/gyomorégés:
Ez főleg az utolsó hetekben szokott problémát okozni. Hát nekem ehhez is volt szerencsém, és rendszerint éjszaka jelentkezett…
Ilyenkor jó ha kerülöd az alábbi ételeket, italokat: szénsavas italok, fekete kávé, fekete tea, zsíros-, fűszeres-, csípős ételek, száraz hüvelyesek, káposzta-félék, csokoládé, és alkohol, (de ez utóbbit egyébként sem kell mondanom).
Az éjszakai gyomorsav-problémákat csökkenteni tudod, ha lefekvés előtt 2 órával már nem eszel, és lefekvéskor a párnádat egy kicsit megemeled a hátadnál.
Fontos, hogy egyszerre sokat ne egyél, és nagyon jól működik a keksz, ropi, kétszersült rágcsálása, valamint ki tudod használni a tej-, és tejtermékek gyomorsavlekötő hatását is.
Oldalak
Blog
Kincset érő tudás
KAPCSOLAT
Csak magánszemélyeket szolgálok ki.
Biztonságos online fizetés


Tudatosmami
vércukorbarát diétáról terhességi cukorbetegeknek, inzulinrezisztens, cukorbeteg, fogyni vágyó anyukáknak
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!