Az inzulinrezisztencia tünetei

Lehet, hogy téged is érint?

Az inzulinrezisztencia tünetei – lehet, hogy téged is érint?

Fáradékony vagy, állandóan kívánod az édességet, és hiába eszel, ismét gyorsan megéhezel? Lehet, hogy az inzulinrezisztencia áll a háttérben!

Bár ez egyre több nőt érint, sokan nem is tudják, hogy esetleg náluk is ez lehet a gond.

Nézzük meg, milyen tünetek jelezhetik ezt az állapotot!

inzulirezisztencia tünet

1. Állandó fáradtság és energiahiány

Reggel alig bírsz kikelni az ágyból, délután pedig úgy érzed, hogy muszáj ledőlnöd egy kicsit? Az inzulinrezisztencia miatt a sejtek nem tudják megfelelően felhasználni a cukrot a vérből, így gyakran tapasztalhatsz erős fáradtságot és levertséget.

2. Farkaséhség és édesség utáni sóvárgás

Ha úgy érzed, hogy egy-két órával evés után már újra éhes vagy, és főleg szénhidrátot ennél, szintén egy jel lehet. Az ingadozó vércukorszint miatt a szervezeted folyamatosan energiát (=cukrot!) követel, amit leggyorsabban édességgel vagy péksütikkel tudnál pótolni – de ezzel csak tovább rontasz a helyzeten.

3. Nehezen megy a fogyás, vagy nagyon könnyen hízol

Hiába eszel kevesebbet és próbálsz mozogni, mégsem indul meg a fogyás? Az inzulinrezisztencia megnehezíti a szervezet számára a zsír lebontását, miközben a hízást sokkal könnyebbé teszi. Ezért sok nő tapasztalja, hogy már „a levegőtől is hízik.”

webinarium inzulinrezisztencia fogyas

4. Menstruációs zavarok és hormonproblémák

A rendszertelen ciklus, kimaradó menstruáció vagy akár a PCOS (policisztás ovárium szindróma) is összefügghet az inzulinrezisztenciával. Az inzulin hatással van a hormonháztartásra, és ha nincs egyensúlyban, az nőgyógyászati problémákhoz is vezethet.

5. Hajhullás, pattanások és zsíros bőr

Nem csak tinédzserkorban lehet probléma a bőrrel! Ha gyakran küzdesz pattanásokkal, zsíros fejbőrrel, vagy erős hajhullással, az is lehet, hogy az inzulinrezisztencia miatt borult fel a hormonális egyensúly.

6. „Agyköd” és koncentrációzavar

Előfordul, hogy nehezen tudsz összpontosítani, elfelejted, miért is mentél be egy szobába, vagy napközben „leblokkol” az agyad? A vércukor-ingadozás és az inzulinproblémák befolyásolhatják az agy működését is, ezért érezheted úgy, mintha állandóan fáradt és szétszórt lennél.

7. Alvászavarok

Gyakran felébredsz éjszaka, reggel pedig nem érzed magad kipihentnek? Az inzulinrezisztencia miatt a szervezet nem tud megfelelően regenerálódni, és az éjszakai vércukoringadozás is rontja az alvás minőségét.

webinarium inzulinrezisztencia fogyas

Mit tehetsz, ha magadra ismertél?

Ha több tünetben is magadra ismertél, érdemes lehet utánajárni a dolognak! Egy laborvizsgálat segíthet kideríteni, hogy valóban inzulinrezisztenciád van-e.

Szerencsére egy megfelelő étrenddel és életmóddal sokat javíthatsz az állapotodon. Az étrendedben érdemes csökkenteni a finomított szénhidrátokat, növelni a rostbevitelt, és ügyelni a rendszeres mozgásra.

Ne feledd, nem vagy egyedül – sok nőnek sikerült már javítani az állapotán, és neked is sikerülhet!

Gyere az ingyenes online előadásomra vagy

Gyere a workshopra, ahol megtanítom, hogyan tudsz fogyni még inzulinrezisztencia és cukorbetegség mellett is!

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

LEHET, HOGY EZEK A CIKKEK IS ÉRDEKELNEK